EC-TEC

EC-TEC

Festool tahrik konsepti

EC-TEC = Daha fazla güç + Daha akıllı + Daha uzun kullanım ömrü

Bir kısa mesafe koşucusu benzersiz bir hıza, bir maraton koşucusu yüksek bir dayanıklılığa ve bir gülle atıcısı çok yüksek kuvvete ihtiyaç duyar. Bu kişilerin ortak noktası, mükemmel bir hazırlanma ve disiplin sürecidir.

Festool tarafından özel olarak geliştirilen EC-TEC tahrik konsepti de bu prensipler doğrultusunda çalışmaktadır. Bunun anlamı şudur:

 

Son derece dayanıklı

Tahrik konsepti EC-TEC, olağanüstü güç sağlama ve aynı zamanda mümkün olan en düşük enerji tüketimi demektir. Kömür fırçaları olmadığından aşınmasız şekilde çalışan EC-TEC motoru bakım gerektirmez ve son derece dayanıklıdır.
EC-TEC Dayanıklı
EC-TEC Dayanıklı

Çok sağlam

EC-TEC, önemli tüm parametreler (örneğin sıcaklık ve devir sayısı) sürekli denetlenerek çalışır. İlgili takım kritik bir eşiğe yaklaştığında, EC-TEC otomatik olarak akım beslemesini azaltır ve koruma amaçlı olarak gücü düşürür.

Akıllı tahrik kumandası

12 tane manyetik kutup entegre edilmiş sensör sistemi ile birlikte iç bölümde bulunan rotoru çok dar bir alanda hareket ettirir ve aynı zamanda güncel rotor durumu hakkında her zaman bilgi edinir ve böylece motorun düzenli çalışmasını ve devir regülasyonunun hassas şekilde gerçekleşmesini garanti eder. 
EC-TEC Tahrik kumandası
Festool EC-TEC Motor tasarımı

Uygulamaya özel, kişisel motor ölçülendirme

EC-TEC sistemi yüksek verimlilik, kullanım ömrü ve güvenirliğin simgesidir.  Bu felsefe sayesinde Festool, EC-TEC sistemini sadece müşterilerine gerçek bir fayda sağlayacağı ürünlerde kullanıyor. Bu sistem örneğin T ve C serisi (CXS olmayan) akülü vidalama matkaplarında, QUADRILL ve QUADRIVE serilerinde, CARVEX PS 420 pendulum dekupaj testerelerinin tahriklerinde ve BHC 18 akülü vidalama matkaplarında kullanılmaktadır.

Enerjiden optimum şekilde faydalanma

EC-TEC sistemi, sadece yüksek güç anlamına gelmez, aynı zamanda akıllıdır. Özel elektronik güç regülasyon sistemi ile makineye ancak çalışma durumunun gerektirdiği kadar güç verilir, aynı zamanda enerji tasarrufu sağlanır ve böylece bir akü şarjından çok daha fazla performans elde edilir. 
EC-TEC Enerjiden faydalanma