Hırslı

İyi yeterince iyi değil
Hırs şey mükemmel yapmak ve mükemmel kalitesi ile gerçekleştirmek. Bu, tipik Festool olduğunu. Ve bu Swabian Tüftlertum, earthiness ve en yüksek kalite bilinci benzersiz ürünler ve hizmetler sunmak için dünya pazarı lideri ve gizli şampiyonlar dolu bölgemizde, tipik bir örneğidir.

  Başarı Hikayemiz

  90 yıllık firma geçmişimiz ile gurur duyuyoruz. Aynı zamanda sürekli ileriye bakıyor ve sürekli geleceğe ayak uyduracak gelişmelere imza atıyoruz. Bu sayede dünyamızı giderek birbirine yaklaştırmayı hedefliyoruz.

  Tüm üretim lokasyonlarımızda "Made in Germany" standartlarına uygun, aynı düzeydeki kaliteyi sağlamak ana hedefimizi oluşturuyor. Her bir fabrikamız, üretilen ürünlerde uzmanlaşmış bulunuyor ve Neidlingen'de geliştirilen kalite standartlarına uygunluğunu koruyor. Bu üretim ağımız sayesinde, yüksek kalite standartlarımızı güvence altına alıyoruz. Günümüzde, ürünlerimizin %80'ini Almanya'da üretiyoruz. Yüksek hacimli ürünlerimiz ile düşük adetteki ürünlerimiz Česká Lípa'da üretiliyor. Česká Lípa'daki fabrikamız da aynı prosesler ve kalite standartları ile çalışmakta ve büyük hacimli ürünlerde uzmanlaşmış bulunmaktadır. Fabrikamızdaki geniş yer imkanları, bu üretim şeklinde tercih sebebi olmaktadır.

  Festool geçmişi için

  Hırsımız 

  "Bir şeyin gerçekten iyi olmasını istiyorsak, o zaman kendimiz yaparız." 

  Her şeyi tek bir noktada özetleyen bir cümle. Hareket gücümüz. Hırsımız. Ve en önemlisi: Tutkumuz. Firma kurucumuz Gottlieb Stoll'un sözleri bu yöndeydi. Bunları 1925 yılında söylemişti. O zamandan beri 90 yılın üzerinde zaman geçti – Festool arkasında yol gösterici buluşları ve lider elektrikli el aletlerini içeren benzersiz bir başarı hikayesi bıraktı. Bir ürünün sürekli daha iyi hale getirilmesi - Bu kavram en büyük tutkumuzu oluşturuyor – Her gün bu hedefle yola çıkıyoruz. İlkelerimize her zaman sadık kaldık.

   
  Ödüllerimiz hakkında ayrıntılar
  Festool Kalitesi

  Kalite ...

  ...kendiliğinden ortaya çıkmaz.

  Bu durum elektrikli el aletlerimiz için de geçerlidir: Ürünlerimiz her bir geliştirme aşamasında firma içindeki test laboratuvarlarında ve test istasyonlarında zorlu ve haftalarca süren uygulama testlerine tabi tutulmaktadır. Bu sayede seri üretime geçmeden çok önce en küçük zayıflıkları bile tespit edebiliyor ve giderebiliyoruz – Kalite kavramımızda "Yaklaşık" sözcüğüne yer vermiyor ve "Sorun" içermeyen ürünler üretiyoruz. Bu nedenle 30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren müşterilerimiz, günümüzde de Festool ile çalışmaya devam ediyor.

  Festool Kalitesi
  Festool Yenilik

  Yenilik

  Tutkulu yaratıcılık

  Yaratıcı ve tutkulu bir çalışmayı hedef edindik. Bu kavramlar geçmişimize ışık tutuyor: 1951 yılında RUTSCHER'imiz yüzey işlemede devrim yaratmış ve titreşimli zımparalar için dünya genelinde örnek teşkil etmiştir. 1964 yılında kullanıcılarımızı, el daire testeresi ile kılavuz ray kombinasyonunu ilk defa sunarak şaşırtmayı başardık. 1976 yılı, tozsuz çalışma için devrim niteliğinde bir yıl olmuştur: Entegre toz emme sistemi bulunan ilk eksantrik zımpara piyasaya sürülmüştür. 2006 yılında akıllı DOMINO bağlantı sistemi geliştirilmiştir – Mobilya parçalarını birbirine bağlamak için benzersiz bir çözüm sağlanmıştır (bkz. resim). SYSTAINER takım çantası sayesinde yıllardır çalışma yerinde ve şantiyede düzen sağlanmıştır. Bunların hiçbiri tesadüf değildir, aksine uzun yıllara dayanan geliştirmelerin ve tutkulu çalışan deneyimlerimizin ürünüdür. Bu ürünler, profesyonel kullanıcıların günlük çalışmalarını kolaylaştırmakta ve iyileştirmektedir. Birçok atölyede klasikleşmiş olmasına rağmen, en iyi ürünlerimizi bile geliştirmeye devam ediyoruz – Örneğin TS 55 sunta kesme testeresi.

  Festool tahrik konsepti EC-TEC

  Bir kısa mesafe koşucusu benzersiz bir hıza, bir maraton koşucusu yüksek bir dayanıklılığa ve bir gülle atıcısı çok yüksek kuvvete ihtiyaç duyar. Bu kişilerin ortak noktası, mükemmel bir hazırlanma ve disiplin sürecidir. Festool tarafından özel olarak geliştirilen EC-TEC tahrik konsepti de bu prensipler doğrultusunda çalışmaktadır. Bunun gerçekten ne ifade ettiğini burada bulabilirsiniz:

  Festool tahrik konsepti EC-TEC
  Festool - Sistem içinde daha iyi

  Sistem

  Festool - Sistem içinde daha iyi

  Systainer takım çantası, Elektrikli el aletleri, Taşınabilir toz emme sistemleri: Birbirine ait olanları bir araya getiriyoruz – Akılcı ve benzersiz bir şekilde. "Avantaj sağlayan sistem. Ayrıntılardaki mükemmellik." sloganı altında düzenleme ve organizasyon sistemimizi titizlikle oluşturuyoruz – Doğal olarak kalite standartlarımızdan ödün vermiyoruz. Bu sayede aksesuarları, sarf malzemelerini ve takımları en ufak ayrıntısına kadar mükemmel uyumlu hale getiriyoruz. Bunun neticesinde kullanıcılarımız için akıcı bir iş prosesi sağlayabiliyor, hızlı ve verimli çalışmalarına imkan tanıyor, boşa geçen zamanları önlüyor ve ilave çalışma sürelerini düşürüyoruz. 
    
      

  Festool - Sistem içinde daha iyi